Konferencja "Pacjentocentryzm" to okazja do dyskusji w znakomitym gronie ekspertów, przedstawicieli administracji, świata nauki, zawodów medycznych i przede wszystkim pacjentów.
Cele konferencji są skoncentrowane na promowaniu idei pacjentocentryzmu, identyfikacji najlepszych praktyk, rozwijaniu współpracy i włączania różnych perspektyw w procesie podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej i wspólnym dążeniem do poprawy jakości opieki zdrowotnej.
Konferencję rozpoczynamy od warsztatów dla liderów organizacji pacjenckich, aby następnie przejść do eksperckich paneli dyskusyjnych.
Zwieńczeniem całodziennych dyskusji będzie ogłoszenie laureatów kolejnej edycji nagrody im. Ewy Borek „Lider Pacjentocentryzmu”.
Konferencja dla pacjentów i o pacjentach
Dyskusja z udziałem wybitnych ekspertów
Wyniki badań, analiza danych
Możliwość udziału stacjonarnego lub on-line
10.30-11.00 – Rejestracja
11.10-12.20 – Debata: Jak wzmacniać pacjentocentryzm – czy dialog i realne współdecydowanie jest możliwe?
12.20-12.40 - Rozmowy z liderami organizacji (cz. 1): Jak działamy, z czym się mierzymy w organizacjach?
12.40-13.00 – Przerwa
13.00-14.30 – Warsztat: POZ – jego rola w systemie
14.30- 15.15 – Przerwa obiadowa
15.15-16.15 – Panel: Seniorzy – jak dbać o ich zdrowie w dobie starzejącego się społeczeństwa
16.20-16.40 - Rozmowy z liderami organizacji (cz. 2): Współpraca z decydentami, ekspertami
16.40-18.00 – Inicjatywy, które zmieniają system ochrony zdrowia: - Programy lekowe – jak zapewnić ich realną dostępność? - Nauka kontra emocje 2026 – jak sobie radzić z dezinformacją? - Profilaktyka szczepienna – jak poprawiać zaufanie do szczepień i co możemy zrobić, by utrzymać dynamikę z ostatniego sezonu? - Projekt Kermit – nowoczesne technologie w służbie pacjentom
19.00 – Gala wręczenia nagród w konkursie „Lider Pacjentocentryzmu” 2026
..............
09.30-13.30 – NGO bez zadyszki: Od chaosu zadań do efektywnego działania. Warsztaty dla liderów organizacji pacjentów organizowane we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu NOWEFIO.
Fundacja My Pacjenci została utworzona w 2012 roku w celu wspierania partycypacji pacjentów w podejmowaniu decyzji w ochronie zdrowia i zapewniania zaplecza eksperckiego organizacjom pacjenckim, dając im tym samym możliwość skutecznego komunikowania swoich problemów i potrzeb oraz skutecznego wpływania na wdrożenie ich w politykach zdrowotnych prowadzonych przez administrację publiczną. Fundacja jest thinktankiem działającym w ochronie zdrowia, analizującym potrzeby pacjentów i obywateli, dostarczającym decydentom konstruktywnych propozycji rozwiązań systemowych wychodzących naprzeciw tym potrzebom. Misją Fundacji jest budowanie płaszczyzn współpracy między administracją publiczną, pacjentami i ich organizacjami, lekarzami, światem akademickim i biznesem w ochronie zdrowia.
Rejestracja zakończona Zapraszamy do śledzenia konferencji ON-LINE.
IV Konferencja „Pacjentocentryzm” odbyła się 12-13 czerwca 2025 r. w Warszawie.
Relację z jej przebiegu można znaleźć na kanałach Fundacji My Pacjenci
III Konferencja „Pacjentocentryzm” odbyła się 14 czerwca 2024 r. w Warszawie.
Relację z jej przebiegu można znaleźć na kanałach Fundacji My Pacjenci
II Konferencja „Pacjentocentryzm” odbyła się 16 czerwca 2023 r. w Warszawie.
Relację z jej przebiegu można znaleźć na kanałach Fundacji My Pacjenci
Konferencja „Pacjentocentryzm – kiedyś i dziś” odbyła się 7 czerwca 2022 r. w Warszawie.
Relację z jej przebiegu można znaleźć na kanałach Fundacji My Pacjenci