Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem
about main imgs
shape

9-10 czerwca 2026

V KONFERENCJA "PACJENTROCENTRYZM"

Konferencja "Pacjentocentryzm" to okazja do dyskusji w znakomitym gronie ekspertów, przedstawicieli administracji, świata nauki, zawodów medycznych i przede wszystkim pacjentów.

Cele konferencji są skoncentrowane na promowaniu idei pacjentocentryzmu, identyfikacji najlepszych praktyk, rozwijaniu współpracy i włączania różnych perspektyw w procesie podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej i wspólnym dążeniem do poprawy jakości opieki zdrowotnej.

Konferencję rozpoczynamy od warsztatów dla liderów organizacji pacjenckich, aby następnie przejść do eksperckich paneli dyskusyjnych.

Zwieńczeniem całodziennych dyskusji będzie ogłoszenie laureatów kolejnej edycji nagrody im. Ewy Borek „Lider Pacjentocentryzmu”.

box icon

Konferencja dla pacjentów i o pacjentach

box icon

Dyskusja z udziałem wybitnych ekspertów

box icon

Wyniki badań,
analiza danych

box icon

Możliwość udziału stacjonarnego lub on-line

PROGRAM KONFERENCJI

Warszawa, 9 czerwca 2026

10.30-11.00 – Rejestracja

11.10-12.20 – Debata: Jak wzmacniać pacjentocentryzm – czy dialog i realne współdecydowanie jest możliwe?

12.20-12.40 - Rozmowy z liderami organizacji (cz. 1): Jak działamy, z czym się mierzymy w organizacjach?

12.40-13.00 – Przerwa

13.00-14.30 – Warsztat: POZ – jego rola w systemie

14.30- 15.15 – Przerwa obiadowa

15.15-16.15 – Panel: Seniorzy – jak dbać o ich zdrowie w dobie starzejącego się społeczeństwa

16.20-16.40 - Rozmowy z liderami organizacji (cz. 2): Współpraca z decydentami, ekspertami

16.40-18.00 – Inicjatywy, które zmieniają system ochrony zdrowia:
- Programy lekowe – jak zapewnić ich realną dostępność?
- Nauka kontra emocje 2026 – jak sobie radzić z dezinformacją?
- Profilaktyka szczepienna – jak poprawiać zaufanie do szczepień i co możemy zrobić, by utrzymać dynamikę z ostatniego sezonu?
- Projekt Kermit – nowoczesne technologie w służbie pacjentom

19.00 – Gala wręczenia nagród w konkursie „Lider Pacjentocentryzmu” 2026

..............

Warszawa, 10 czerwca 2026

09.30-13.30 – NGO bez zadyszki: Od chaosu zadań do efektywnego działania.
Warsztaty dla liderów organizacji pacjentów organizowane we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu NOWEFIO.

appointment imgs
shape
shape

ORGANIZATOR

team imgs

Fundacja My Pacjenci została utworzona w 2012 roku w celu wspierania partycypacji pacjentów w podejmowaniu decyzji w ochronie zdrowia i zapewniania zaplecza eksperckiego organizacjom pacjenckim, dając im tym samym możliwość skutecznego komunikowania swoich problemów i potrzeb oraz skutecznego wpływania na wdrożenie ich w politykach zdrowotnych prowadzonych przez administrację publiczną. Fundacja jest thinktankiem działającym w ochronie zdrowia, analizującym potrzeby pacjentów i obywateli, dostarczającym decydentom konstruktywnych propozycji rozwiązań systemowych wychodzących naprzeciw tym potrzebom. Misją Fundacji jest budowanie płaszczyzn współpracy między administracją publiczną, pacjentami i ich organizacjami, lekarzami, światem akademickim i biznesem w ochronie zdrowia.

REJESTRACJA

Rejestracja zakończona

Zapraszamy do śledzenia konferencji ON-LINE.

.

Partnerzy konferencji

Patronat honorowy

team imgs h2
team imgs h4
team imgs h4

Patronat medialny

team imgs p1
team imgs p2
team imgs p3
team imgs p3
team imgs p3
team imgs p5

Sponsorzy

team imgs s1
team imgs s9
team imgs s4
team imgs s5
team imgs s8
team imgs s10
team imgs s12
team imgs s13
team imgs s15
team imgs s15
team imgs s15

KONFERENCJA PACJENTOCENTRYZM – wcześniejsze edycje

PACJENTOCENTRYZM – EDYCJA 2025

IV Konferencja „Pacjentocentryzm” odbyła się 12-13 czerwca 2025 r. w Warszawie.

Relację z jej przebiegu można znaleźć na kanałach Fundacji My Pacjenci

porfolio-imgs_1
porfolio-imgs_2
porfolio-imgs_3
porfolio-imgs_4
porfolio-imgs_5
porfolio-imgs_6
porfolio-imgs_7
porfolio-imgs_8

PACJENTOCENTRYZM – EDYCJA 2024

III Konferencja „Pacjentocentryzm” odbyła się 14 czerwca 2024 r. w Warszawie.

Relację z jej przebiegu można znaleźć na kanałach Fundacji My Pacjenci

porfolio-imgs_1
porfolio-imgs_2
porfolio-imgs_3
porfolio-imgs_4
porfolio-imgs_5
porfolio-imgs_6
porfolio-imgs_7
porfolio-imgs_8

PACJENTOCENTRYZM – EDYCJA 2023

II Konferencja „Pacjentocentryzm” odbyła się 16 czerwca 2023 r. w Warszawie.

Relację z jej przebiegu można znaleźć na kanałach Fundacji My Pacjenci

porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs

PACJENTOCENTRYZM – EDYCJA 2022

Konferencja „Pacjentocentryzm – kiedyś i dziś” odbyła się 7 czerwca 2022 r. w Warszawie.

Relację z jej przebiegu można znaleźć na kanałach Fundacji My Pacjenci

porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs
porfolio-imgs

Ciekawe linki